Czym się charakteryzuje brykiet kominkowy?

Czym się charakteryzuje brykiet kominkowy?

13 lipca 2018 0 przez redakcja

Brykiet do kominka to szczególna forma opału, która jest tworzona ze sprasowanych pod bardzo wysokim ciśnieniem trocin. Ma wiele zalet, a eksperci cenią sobie ten produkt, za właściwości energetyczne i łatwość w przechowywaniu.

Brykiet nie brudzi

Brykiet do kominka, pakowany jest w niezwykle wygodne worki, które są tak łatwe w transporcie, jak i samym przechowywaniu. Dzięki temu opał nie brudzi nam ani samochodu, ani miejsca, w którym go przechowujemy. Brykiet do kominka nie zanieczyszcza nam także kominka i paląc nim, możemy mieć pewność, że szybka pozostanie przez długi czas czysta. Sam brykiet jest powszechnie dostępny i możemy go kupić w każdym supermarkecie, który sprowadzi sprzedaż opałową. Dostępny jest także przez cały rok, więc nie musimy się kłopotać, że zabraknie nam tego typu opału, poza sezonem.

Brykiet ma wiele zalet

O ile niektóre środki opałowe, muszą być zużyte w danym sezonie grzewczym, to brykiet ze względu na swoją niską wilgotność, poniżej dziesięciu procent, bez większych problemów może być wykorzystany także w następnym sezonie. Niezwykle ważne jest to, że cechuje go wysoka wartość energetyczna. Pali się stosunkowo długo i zapewnia ciepło przez dłuższy czas. Nie pozostawia też niepalonych kawałków, wypala się do końca, więc może być uznany za wydajne i efektywne źródło ciepła. Dodatkowo brykiet nie powoduje korozji i nie zanieczyszcza komina. Należy go też uznać za opał ekologiczny. Tworzony jest z odnawialnego źródła energii. Ostatecznie brykiet nie kruszy się, nie rozsypuje. Jeśli nie zostanie wykorzystany jako opał, może stanowić naturalny nawóz.