Czym się charakteryzuje brykiet kominkowy?

Czym się charakteryzuje brykiet kominkowy?

13 lipca 2018 Wyłącz przez redakcja

Brykiet do kominka to szczególna forma opału, która jest tworzona ze sprasowanych pod bardzo wysokim ciśnieniem trocin. Ma wiele zalet, a eksperci cenią sobie ten produkt, za właściwości energetyczne i łatwość w przechowywaniu.

Brykiet nie brudzi

Brykiet do kominka, pakowany jest w niezwykle wygodne worki, które są tak łatwe w transporcie, jak i samym przechowywaniu. Dzięki temu opał nie brudzi nam ani samochodu, ani miejsca, w którym go przechowujemy. Brykiet do kominka nie zanieczyszcza nam także kominka i paląc nim, możemy mieć pewność, że szybka pozostanie przez długi czas czysta. Sam brykiet jest powszechnie dostępny i możemy go kupić w każdym supermarkecie, który sprowadzi sprzedaż opałową. Dostępny jest także przez cały rok, więc nie musimy się kłopotać, że zabraknie nam tego typu opału, poza sezonem.

Brykiet ma wiele zalet

O ile niektóre środki opałowe, muszą być zużyte w danym sezonie grzewczym, to brykiet ze względu na swoją niską wilgotność, poniżej dziesięciu procent, bez większych problemów może być wykorzystany także w następnym sezonie. Niezwykle ważne jest to, że cechuje go wysoka wartość energetyczna. Pali się stosunkowo długo i zapewnia ciepło przez dłuższy czas. Nie pozostawia też niepalonych kawałków, wypala się do końca, więc może być uznany za wydajne i efektywne źródło ciepła. Dodatkowo brykiet nie powoduje korozji i nie zanieczyszcza komina. Należy go też uznać za opał ekologiczny. Tworzony jest z odnawialnego źródła energii. Ostatecznie brykiet nie kruszy się, nie rozsypuje. Jeśli nie zostanie wykorzystany jako opał, może stanowić naturalny nawóz.