Jak wybrać odpowiedni nagrobek?

Jak wybrać odpowiedni nagrobek?

5 marca 2020 Wyłącz przez redakcja

Wybór nagrobka nie jest prostą sprawą. W końcu to nie mały wydatek, a każdemu zamawiającemu zależy nie tylko na tym, żeby pomnik był estetyczny, ale też trwały.

Nagrobki w Warszawie

Jeśli interesują nas nagrobki Warszawa, istnieje wiele zakładów zajmujących się wykonywaniem płyt nagrobnych. W zależności od potrzeb, do wyboru są nagrobki pojedyncze lub podwójne. Najtrwalsze są granitowe pomniki Warszawa, wiele firm ma takie w ofercie. Nagrobki wykonane z granitu są odporne na wodę oraz mróz, nie pękają i nie matowieją z czasem. Dużą popularnością cieszą się również nagrobki z marmuru lub piaskowca.

Aby wybrać odpowiedni materiał i wzór płyty nagrobnej, warto udać się osobiście do zakładu kamieniarskiego, gdzie można obejrzeć gotowe wzory. Trzeba jednak pamiętać, że wiele cmentarzy ma swoje wytyczne dotyczące nagrobków, zanim więc zamówimy konkretny wzór i podamy wymiary, powinno się zatwierdzić je u administracji cmentarza.

Dekoracje na nagrobkach

Dobry efekt estetyczny jeśli chodzi o wygląd nagrobka, dają odpowiednio dobrane rzeźby nagrobkowe. Warto też zwrócić uwagę na takie elementy jak tablica z napisem czy krzyż oraz inne, drobne dekoracje. Można zdecydować się również na wykonane z tego samego materiału co płyta wazony lub donice, w których będzie można układać przyniesione na grób kwiaty. Jeśli zdecydujemy się na rzeźby nagrobkowe Warszawa, firmy dysponują bogatą ofertą zakładów kamieniarskich, które wykonają je zgodnie z naszymi wytycznymi, tak aby swoim kształtem i rozmiarami pasowały do całego nagrobka. 

Odpowiednio wybrany nagrobek pomaga uczcić pamięć zmarłego na długie lata. Warto zainwestować w taki, który będzie solidny i odporny na warunki atmosferyczne