Jaką lampę wybrać?

Jaką lampę wybrać?

10 czerwca 2018 Wyłącz przez redakcja

Lampy wiszące stanowią bardzo często, główne źródło światła jednakowo w salonie, jadalni czy pokoju. Jeśli zostaną dobrze dobrane do pomieszczenia, to mogą być wyjątkowo estetyczną i korzystną ozdobą każdego pomieszczenia.

Jedno i wielopunktowe

Decydując się na lampy wiszące w domu, musimy przede wszystkim wybrać pomiędzy ich jedno i wielopunktową wersją. Według wskazówek osób zajmujących się aranżacją wnętrze jedno punktowe lampy wiszące najlepiej sprawdzają się w niedużych wnętrzach, które urządzone są w minimalistycznym i tradycyjnym stylu. Doskonale nadają się też na przykład do pokoju dziecka. Wielopunktowe lampy z kolei idealnie sprawdzą się jako źródło światła nad stołem w jadalni. Pozwalają one nie tylko oświetlić dużą powierzchnię, ale też tworzą wyjątkowo ciepłą atmosferę swoistej elegancji.

Prostota i przepych

Proste w konstrukcji lampy upowszechniły się wraz z rosnącą popularnością na wnętrza typu loft. Pasują do surowych industrialnych przestrzeni, które utrzymane są w minimalistycznym stylu. Większość z nich nie posiada żadnych zdobień, są wykończone z metalicznym połyskiem i wykonane z naturalnego szkła lub papieru. Jeśli jednak nasze mieszkanie utrzymane jest w stylu klasycznym, to korzystniej będzie zakupić dekoracyjną lampę, która swoim wyglądem nawiązywać będzie do ponadczasowych wystawnych żyrandoli. Musimy jednak uważać, żeby zdobienia i wyszukana forma nie przytłaczała wnętrza i aby zamiast swoistej elegancji nie osiągnąć niepożądanego efektu kiczu i pretensjonalności.

Po więcej informacji zapraszamy: https://www.strefalamp.pl/