Relaks na dachu

Relaks na dachu

25 kwietnia 2018 Wyłącz przez redakcja

W ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie rozwiązaniem, jakim są dachy zielone. Ogólnie rzecz ujmując, są to tereny zielone o charakterze estetyczno-rekreacyjnym, tworzone na dachach budynków mieszkalnych i użytkowych. Dachy zielone można utworzyć zarówno na budynkach nowych, jak i starszych – jedynym warunkiem jest w tym przypadku płaski dach.

Zieleń w centrum miasta

Dachy zielone najczęściej powstają na osiedlach mieszkalnych, czyli tam, gdzie ilość zieleni miejskiej jest ograniczona, a stworzenie własnego ogrodu niemożliwe. Większość osób traktuje dachy zielone jako namiastkę ogrodu, łącząc w prosty sposób przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.

Pierwszym krokiem, który pozwala zrealizować marzenie o ogrodzie na dachu, jest odpowiednie przygotowanie podłoża – optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest odporna na czynniki zewnętrzne membrana, na której można układać kolejne elementy ogrodu. Wiele osób zastanawia się, na co zwracać uwagę planując stworzenie dachów zielonych? Producent dokłada starań, aby oferowane rozwiązania uwzględniały wilgotność podłoża oraz nasłonecznienie – są to czynniki, które w istotny sposób wpływają na dobór odpowiednich gatunków roślin.

Analizując tę kwestię warto zastanowić się także, na co jeszcze zwracają uwagę osoby, które zamierzają skorzystać z alternatywy, jaką są dachy zielone? Cena to czynnik, od którego w znacznej mierze zależy ostateczna decyzja. Jak nietrudno zauważyć, rodzaje roślin oraz wielkość powierzchni to ważne elementy w zakresie dachów zielonych. Producent, wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych klientów, oferuje szereg alternatywnych propozycji, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić żadnego problemu.