Tarcza diamentowa: do czego służy?

Tarcza diamentowa: do czego służy?

11 września 2018 Wyłącz przez redakcja

Tarcze diamentowe są powszechnie wykorzystywane do cięcia różnych materiałów. Co to jest tarcza diamentowa? Co można ciąć tarczą diamentową? Pytania te są zadawane bardzo często.

Co to jest tarcza diamentowa?

Tarcze diamentowe przeznaczone są do cięcia różnorodnych materiałów używanych na przykład do prac wykończeniowych w budownictwie. Tarcze diamentowe są to tylko tarcze do cięcia, gdy konieczne jest wyszlifowanie jakiegoś materiału, wybieramy tarcza do szlifowania.  Tarcza diamentowa składa się z korpusu, którego krawędzie pokrywa diamentowy proszek. Użycie tego proszku sprawia, że tarcza diamentowa sprawdza się jako tarcza do cięcia nawet materiałów tak twardych jak kamienie. Jaka tarcza diamentowa będzie najlepsza przeczytać można w artykule „Co można ciąć tarczami diamentowymi?„. O tym, jaką tarczę diamentową wybrać i co można ciąć tarczą diamentową decyduje jej budowa.

Jaką tarczę diamentową wybrać?

Co to jest tarcza diamentowa? To metalowy korpus pokryty warstwą zatopionego w spoiwie diamentowego proszku. Diamentowy proszek nanoszony jest na obwód tarczy. Może zostać na nim ułożony ciągle albo segmentami. Sposób nałożenia proszku decyduje o tym, co można ciąć tarczą diamentową. O tym, jaką tarczę wybrać i co można ciąć tarczą diamentową decyduje z jednej strony jej budowa, z drugiej materiał, który będzie cięty. Tarcze do cięcia szczelinowe nadają się do cięcia materiałów średnio twardych. Tarcze do cięcia to nie są tarcza szlifierska. Tarcza szlifierska to zupełnie inny rodzaj tarcz.