Wilk gastronomiczny jako pomysł na prezent

Wilk gastronomiczny jako pomysł na prezent

4 września 2019 Wyłącz przez redakcja

Znalezienie idealnego prezentu dla osoby, która kocha gotowanie, zwykle nie jest proste. Możliwości jest dużo, trudno jednak wykluczyć, że wiele ciekawych rozwiązań znajduje się już w jej kuchni. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani na zakup kolejnej książki kucharskiej znanego celebryty. Znacznie lepszym prezentem z pewnością okaże się wilk gastronomiczny.

Co potrafi wilk gastronomiczny

Maszynka do mielenia mięsa wilk to pomoc kuchenna, której znaczenia nie da się przecenić. O jej wyjątkowości najlepiej świadczy zresztą to, że z powodzeniem jest wykorzystywana nie tylko w domach prywatnych, ale również w lokalach gastronomicznych. Jest idealna, gdy chcemy przygotować kotlety mielone, mięso na gołąbki oraz na pierogi. Jeśli zdecydujemy się na bardziej zaawansowany model wilki do mięsa mogą przy tym pełnić także dodatkowe funkcje. Dzięki specjalnej przystawce można zmienić je choćby w młynek do kawy.

Jak wybrać dobrą maszynkę

Jeśli wilk do mielenia mięsa ma być używany przez osobę fizyczną, a nie przez zakład gastronomiczny, jego moc i wydajność nie mają aż tak dużego znaczenia podczas zakupu. To z pewnością dobra wiadomość, mówimy bowiem o parametrach wpływających znacząco na cenę urządzenia. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania wilka. Na rynku dostępne są zarówno modele wykonane z plastiku, jak i wilki metalowe. Przedstawiciele drugiej z wymienionych tu grup to zwykle rozwiązania charakteryzujące się wyższą ceną, w pewnych okolicznościach jej zapłacenie wydaje się jednak w pełni uzasadnione. Metalowy wilk jest bardziej trwały i łatwiejszy w utrzymaniu w czystości, a przecież jego mycie po każdym użyciu to obowiązek, którego nie wolno zaniedbywać z uwagi na zagrożenie ze strony obecnych na mięsie bakterii.