Wilk gastronomiczny – poznaj jego najważniejsze parametry

Wilk gastronomiczny – poznaj jego najważniejsze parametry

16 września 2019 Wyłącz przez redakcja

Bez względu na to, czy jesteśmy właścicielami niewielkiego lokalu gastronomicznego, czy też sieci restauracji, musimy mieć świadomość tego, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni. Składa się na nie wiele elementów. Jeśli planujemy serwować dania kuchni polskiej, jednymi z najważniejszych okazują się być wilki do mięsa. Nie są to propozycje drogie, nieodpowiedni wybór z pewnością nie ułatwi jednak pracy osobom, które mają z nich korzystać. Na co powinniśmy zatem zwrócić szczególną uwagę decydując się na taki zakup?

Parametry wilka, które warto znać

Choć to cena zwykle ma kluczowe znaczenie wówczas, gdy wybierana jest maszynka do mielenia mięsa wilk, poszukiwanie najtańszej z dostępnych opcji nie powinno być naszym priorytetem. Znacznie lepszą opcją wydaje się skoncentrowanie się na mocy takiego urządzenia. Zależność nie jest zresztą skomplikowana. Jeśli wilk do mielenia mięsa ma dużą moc, jest też automatycznie rozwiązaniem bardziej wydajnym. Oczywiście, nie trzeba natychmiast kupować najpotężniejszego urządzenia dostępnego na rynku, niewydajny wilk gastronomiczny nie zda się jednak na wiele.

Tego nie można zignorować

Nieudane zakupy nie zawsze są jednak konsekwencją nadmiernej skłonności do oszczędzania. Bywa i tak, że nie zdajemy sobie sprawę ze znaczenia pozornie mało istotnych parametrów. Z sytuacją taką mamy do czynienia między innymi wówczas, gdy w grę wchodzą sitka. Zwykle nie zwraca się na nie uwagi, a przecież to właśnie one są ostatnim etapem obróbki mięsa. Muszą być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, w innym wypadku bowiem wilk odmówi nam posłuszeństwa już pierwszego dnia. Przed zakupem wilka do mięsa, warto sprawdzić parametry produktu.