Wilki nie tylko do mielenia mięsa

Wilki nie tylko do mielenia mięsa

27 sierpnia 2019 Wyłącz przez redakcja

Maszynka do mielenia mięsa wilk to jeden z popularniejszych elementów wyposażenia. Pojawia się w lokalach gastronomicznych, nie brakuje jej jednak również w domach prywatnych. Teoretycznie, wybór najlepszego rozwiązania nie jest szczególnie skomplikowany. Wilk gastronomiczny powinien mieć odpowiednio dużą moc, dobrze jest przy tym zainteresować się wytrzymałością obudowy chroniącej jego wnętrze przed uszkodzeniem. Nietrudno się jednak domyślić, że na satysfakcję z zakupów wpływa także kilka innych parametrów, czas więc je poznać.

Jakość elementów wewnętrznych

Wilki do mielenia mięsa to nie tylko obudowa, ale również jej wnętrze, ponieważ są one wykorzystywane do obróbki żywności, ich staranne mycie po każdym użyciu wydaje się czymś oczywistym. Najbardziej podatna na zabrudzenia jest komora, jej utrzymywanie w czystości jest więc jednym z tych zadań, których nie wolno lekceważyć bez względu na okoliczności. Może być ona, podobnie, jak obudowa, wykonana zarówno z metalu, jak i z plastiku. I choć wilki do mięsa z metalową komorą są droższe, właśnie nad ich zakupem dobrze jest się zastanowić w pierwszej kolejności. Czyszczenie elementów metalowych jest łatwiejsze niż doprowadzanie do porządku wykonanych z plastiku. Co więcej, jest też zazwyczaj znacznie skuteczniejsze, można więc liczyć na to, że po wykonaniu tego zabiegu wilk będzie idealnie czysty.

Dodatkowe, przydatne wyposażenie

Maszynki do mielenia mięsa, dzięki specjalnym przystawkom, mogą zastąpić inne elementy wykorzystywane w kuchni. Znakomicie sprawdzają się także jako maszynki do wyciskania soku z owoców cytrusowych, a nawet jako młynki do kawy. Niektóre przystawki są dodawane do wilków w zestawie, inne bez problemu można kupić w sklepach internetowych.