Wysyłaj kurierem dużo taniej

Wysyłaj kurierem dużo taniej

23 sierpnia 2020 Wyłącz przez redakcja

Tanie przesyłki kurierskie dla klientów indywidualnych to marzenie ściętej głowy? Tak i nie. Jeśli mamy tylko jedna nietypową przesyłkę, kurierzy nie będą się palili do zrealizowania naszego zlecenia, przez co usługi kurierskie będą dla nas po prostu drogie. Na szczęście istnieje sposób, by korzystać z tanich wysyłek nawet wtedy, kiedy wysyłamy coś tylko sporadycznie.

Problem tanich przesyłek kurierskich

Tanie przesyłki kurierskie dostępne są dla sklepów internetowych czy firm, które non stop coś wysyłają. Związane jest to z prawem skali, które w przypadku takich usług jest dość oczywiste: im więcej rzeczy wysyła się za jednym podejściem i im częściej korzysta się z usług kurierskich, tym koszt jednostkowy dla kuriera jest niższy i tym niższe ceny może zaoferować.

Nasza pojedyncza przesyłka to dla niego problem, więc tanie wysyłanie nie wchodzi w grę. Jeśli jednak nasza przesyłka zostanie zamówiona u kuriera razem z wieloma innymi przesyłkami, tanie przesyłki kurierskie znowu będą możliwe. Tylko jak to zrobić?

Korzystanie z przesyłek kurierskich

Korzystanie z tanich przesyłek kurierskich umożliwia nam broker kurierski, czyli pośrednik, który zbiera zamówienia na usługi kurierskie od klientów indywidualnych. Tani kurier jest dla brokera jak najbardziej dostępny, ponieważ jest on dla niego partnerem, który za jednym zamachem realizuje całe mnóstwo wysyłek.

Co prawda każda z innego miejsca i innego rodzaju, ale przynajmniej formalności jest mniej. I jest też mniej klientów, co jest ważne w tym biznesie. Kurier oferuje brokerowi bardzo korzystne stawki za tanie przesyłki kurierskie, a ten potem częścią zaoszczędzonych pieniędzy dzieli się z nami, nadawcami i w ten sposób każdy korzysta.