Zalety brykietu

Zalety brykietu

17 lipca 2018 Wyłącz przez redakcja

Brykiet (https://pl.wikipedia.org/wiki/Brykiet) do kominka to szczególna forma opału, która została stworzona z drewna, a konkretnie z jego odpadów. Ma wiele zalet i jeszcze szczególnie ceniony przez posiadaczy domowych kominków.

Dostępność i trwałość

Brykiet do kominka tworzy się z trocin, które prasuje się pod bardzo wysokim ciśnieniem. Wykorzystywać go można zarówno w piecach kominkowych, jak i kołach centralnego ogrzewania. Jego zaletą jest ogólna dostępność i sposób przechowywania. Brykiet do kominka możemy kupić właściwie wszędzie. O ile wiele rodzajów opałów można dostać jedynie w składach opałowych, to ten brykiet kupimy choćby w zwykłym supermarkecie. Dodatkowo jest on bardzo wygodnie pakowany.

Nie tylko ułatwia nam to jego transport, ale też powoduje, że podczas przenoszenia i magazynowania, brykiet nie brudzi. Ostatecznie brykiet tego typu ma niezwykle niską wilgotność. W przypadku brykietu dobrej jakości ta jest nawet poniżej dziesięciu procent. Oznacza to, że możemy przechowywać brykiet dłużej niż jeden sezon.

Inne zalety

Brykiet można kupić o każdej porze roku i ma on bardzo wysoką wartość energetyczną. Oznacza to, że opał tego typu generuje dużo ciepła przez długi czas. Ponadto spala się do końca i nie pozostawia niedopalonych kawałków.

Nie zanieczyszcza też komina i nie powoduje jego korozji. Paląc brykietem, jesteśmy w stanie przez bardzo długi czas mieć czystą szybę w naszym kominku. Produkt ten jest też ceniony przez ekspertów z tego względu, że jest to ekologiczne, odnawialne źródło energii, które w miarę łatwo można rozpalić.