Fototapety na flizelinie: sposób na oryginalny wystrój wnętrz

Fototapety na flizelinie: sposób na oryginalny wystrój wnętrz

21 lutego 2019 Wyłącz przez redakcja

Każde mieszkanie można odmienić bez konieczności przeprowadzania w nim remontu. Kilka nowych dekoracyjnych drobiazgów to jeden z pomysłów na szybką i tanią metamorfozę każdego wnętrza. Drobiazgiem przez wiele osób niedocenianym są fototapety na flizelinie.

Na co zwracać uwagę wybierając fototapety na flizelinie?

Fototapeta na flizelinie stwarza ogromne możliwości w aranżacji salonu czy sypialni. Wystarczy trochę wyobraźni, aby bardzo szybko zmienić ich styl. Wbrew pozorom nie wystarczy wejść do sklepu, który sprzedaje fototapety na flizelinie, wybrać pierwsze, które wpadną nam w oko. Fototapeta na flizelinie jest dostępna w bardzo różnych wymiarach. Najlepiej będą prezentowały się, jeśli zostaną dobrane wielkością do rozmiarów pomieszczenia. Idealnie do fototapety będą nadawały się poduszki dekoracyjne. Standardowe poduszki dekoracyjne mają wymiary 45 cm x 45 cm lub 50 cm x 50 cm. Poduszki w takich rozmiarach możemy wybrać na standardową sofę. Poduszki dekoracyjne mają bardzo różne kształty; jednak jeśli chcemy, aby były także praktyczne, wybierzmy te klasyczne kwadratowe lub prostokątne.

Fototapety na flizelinie a styl wnętrza

Fototapeta na flizelinie jest uniwersalnym dodatkiem, pasują do każdego wnętrza niezależnie od jego stylu aranżacji. Dodatkowo kilka poduszek na sofie ociepli nawet salon urządzony w bardzo chłodnym stylu industrialnym. Ozdobne poduszki – szczególnie te, które mają poszewki z naturalnych tkanin – świetnie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim, rustykalnym czy vintage. Kolor poduszek nie koniecznie musi być identyczny z ogólną kolorystyką wnętrza.