Jakie parametry decydują o jakości wilków do mięsa?

Jakie parametry decydują o jakości wilków do mięsa?

25 lipca 2019 Wyłącz przez redakcja

Bez względu na to, czy wybieramy wilki do mięsa do celów prywatnych, czy też spodziewamy się, że będą one wspierać pracę naszego lokalu gastronomicznego, musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie rozwiązania są jednakowo atrakcyjne. Na jakie parametry powinniśmy zwracać uwagę kupując wilk do mielenia mięsa?

Wydajność wilków do mięsa

Wilk gastronomiczny nie musi być rozwiązaniem wyjątkowo drogim. Jego cena nigdy nie jest jednak na tyle mała, aby miał on do spełnienia wyłącznie funkcję ozdobną. Jeszcze przed dokonaniem zakupu powinniśmy więc zastanowić się nad tym, czego się po nim spodziewamy. Najważniejszym parametrem, jakim wyróżnia się maszynka do mielenia mięsa wilk jest jej moc, na nią więc musimy zwrócić szczególną uwagę. Im jest wyższa, wyższa jest też wydajność, jaką charakteryzują się wilki do mięsa, w tym samym czasie rośnie jednak również ich cena.

Obudowa wilków do mięsa

Analizując wilki do mięsa dostępne obecnie w sprzedaży można zauważyć jeszcze jedną zależność. Wilki gastronomiczne różnią się ceną oraz materiałem, z jakiego wykonana jest ich obudowa. Wilki plastikowe są przeważnie tańsze i lżejsze niż metalowe, naturalne wydaje się więc rozważenie ich zakupu w pierwszej kolejności. Niestety, plastik ciągle jeszcze pozostaje materiałem mniej wytrzymałym niż metal. Jeśli maszynka do mielenia mięsa ma być wykorzystywana w naszym domu, nie będzie to szczególnie poważny problem. Jeśli jednak liczymy na to, że będziemy korzystać z niej w lokalu gastronomicznym, plastikowa obudowa może okazać się jej dużą wadą. Częste awarie i konieczność szybkiej wymiany maszynki na nowszy model sprawią, że na pozorną oszczędność spojrzymy z nieco innej perspektywy.