Wynajem aut coraz bardziej popularny – z czego to wynika?

Wynajem aut coraz bardziej popularny – z czego to wynika?

3 czerwca 2022 Wyłącz przez redakcja

Na rynku pojawia się coraz więcej wypożyczalni samochodów, które oferują wynajem nowych, komfortowych i bezpiecznych aut, zapewniając przy tym atrakcyjny cennik. W każdym dużym mieście znajduje się przynajmniej kilka wypożyczalni, a ich liczba wciąż się powiększa.

 

Wynajem auta dla potrzeb biznesowych

Znaczny odsetek osób korzystających z usług wypożyczalni to klienci biznesowi, którzy na potrzeby prowadzenia działalności potrzebują reprezentacyjnego, komfortowego, a przy tym w pełni bezpiecznego auta. Flota biznesowa posiada szereg udogodnień, wśród których warto wymienić:

 • automatyczna skrzynia biegów,
 • klimatyzacja,
 • kamera cofania,
 • wyświetlacz centralny ze sterowaniem dotykowym.

Dobre auto to wizytówka firmy. Ważne, jednak, aby była ona także opłacalna. Wynajem samochodu dla potrzeb działalności gospodarczej jest często bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż użytkowanie prywatnego pojazdu. Dobrze jest jednak patrzeć na tę kwestię perspektywicznie i wybierać prężnie działające wypożyczalnie, które oprócz dogodnych warunków wynajmu oferują także wygodę w postaci oddziałów w wielu miastach w Polsce. Przykładem takiej wypożyczalni, która posiada biura w ponad 30 miastach w Polsce. Jest wśród nich między innymi:

 • Warszawa,
 • Gdańsk,
 • Olsztyn,
 • Poznań,
 • Łódź,
 • Wrocław,
 • Kraków.

Wynajem auta to także korzysta propozycja dla firm z branży transportowej czy logistycznej. Wypożyczalnie posiadają w swojej flocie także auta dostawcze, vany czy busy.

Nie tylko dla bogatych 

To nieprawda, że wynajem auta to propozycja przede wszystkim dla ludzi zamożnych. Oczywiście, w ofercie wypożyczalni znajdują się także luksusowe samochody z wyższej półki cenowej, jednak przeważa flota w przystępnej cenie wynajmu. Asortyment wypożyczalni aut jest dzisiaj bardzo zróżnicowany. Szeroki wybór można znaleźć na przykład w wypożyczalni, w której dostępne są modele odpowiednie zarówno dla potrzeb biznesmenów, przedstawicieli handlowych, jak i pracowników fizycznych czy osób chcących wypożyczyć auto na wakacyjny wyjazd.

Do wypożyczalni samochodów zgłaszają się zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Sprawdźmy jakie trendy i zjawiska wpływają na rosnącą popularność usługi wynajmu auta. 

Wypożyczalnia w pobliżu lotniska

W dużych miastach wypożyczalnie aut zlokalizowane są przeważnie w okolicy lotniska. Dzięki temu osoby przylatujące do Polski w celach biznesowych czy turystycznych mogą na czas pobytu wynająć samochód i zwiększyć dzięki temu swoją mobilność. Najczęściej jest to wynajem 2-tygodniowy. Jednocześnie możemy obserwować, że wypożyczalnie przez cały czas rozszerzają zakres swoich usług. Istotnym bodźcem skłaniającym do takich działań jest wzrost ilości tanich linii lotniczych. Nie bez znaczenia pozostaje także coraz lepsza kondycja finansowa społeczeństwa, które coraz bardziej ceni sobie wygodę, niezależność i oszczędność czasu.

Auto do celów prywatnych i na wakacje

Wynajem auta z wypożyczalni to także wygodne i korzystne cenowo rozwiązanie w sytuacji, gdy nasz prywatny pojazd ulegnie awarii i chwilowo nie możemy z niego korzystać Wypożyczenie auto to także świetna opcja, jeśli planujemy weekendowy wypad w góry czy w inne turystyczne miejsce, i potrzebujemy dużego i bezpiecznego samochodu. Klienci, którzy poszukują sprawdzonej wypożyczalni powinni zapoznać się z ofertą. Najstarsze samochody mają tutaj zaledwie dwa lata, a każdy model dostępny we flocie pozytywnie przeszedł wszelkie badania i testy techniczne.

Dlaczego warto wypożyczyć auto?

Oferty wypożyczalni aut w Polsce stają się coraz bardziej zróżnicowane i dostosowane do potrzeb różnych osób. Dzięki temu z ich usług korzysta coraz więcej klientów. Wśród najważniejszych korzyści wynajmu auta z wypożyczalni należy podkreślić wysoką jakość w korzystnej cenie. Koszty wynajmu auta są obecnie o wiele niższe niż jeszcze kilka lat temu.