Brykiet kominkowy

Brykiet kominkowy

7 lipca 2018 Wyłącz przez redakcja

Brykiet kominkowy to nazwa opału, który jest stworzony z drewna i służy najczęściej do palenia w domowych, małych kominkach. Jak każdy opał ma swoje zalety, ale także wady.7

Zalety brykietu

Brykiet kominkowy wykonany jest z odpadów drewnianych takich jak trociny. Te zostają sprasowane pod wysokim ciśnieniem i kierowane do wykorzystania jako opał. Brykiet kominkowy idealnie nadaje się do kominków, ale też pieców i kotłów centralnego ogrzewania. Jest jednocześnie łatwo dostępne. Możemy je kupić praktycznie w każdym sklepie, a także markecie i tym bardziej w składach opału. Niewątpliwą zaletą jest także, to jak brykiet kominkowy jest pakowany.

Umieszcza się go w wygodnych workach, które powodują, że brykiet nie brudzi podczas transportu i stosunkowo łatwo się go przechowuje. Jest też bardzo suchy i ma wilgotność poniżej dziesięciu procent, dlatego nie musimy go wykorzystać w danym sezonie i może być on magazynowany. Ostatecznie ma wysoką wartość energetyczną, spala się do końca i nie zanieczyszcza komina.

Wady brykietu

Ważne jest, aby wybierać brykiet dobrej jakości. Nie powinniśmy wykorzystywać tego, który został stworzony z trocin z płyt mdf, płyt meblowych czy też z innych śmieci. Taki brykiet nie dość, że będzie śmierdział, to na dodatek zniszczy nam kominek. Musimy mieć też świadomość, że brykiet jest opałem drogim w stosunku do niektórych materiałów opałowych. Jednocześnie nie daję mocnego płomienia, a samego palenia brykietem, tak aby uzyskać najlepsze rezultaty i zmaksymalizować zysk z opału, trzeba się niestety nauczyć.