Efektowne dachy zielone

Efektowne dachy zielone

4 kwietnia 2018 Wyłącz przez redakcja

Widok z wyższych pięter budynków mieszkalnych i użytkowych to przede wszystkim szare połacie dachów i elewacji. Doskonałym sposobem, by ożywić krajobraz, zapewniając sobie efektowne miejsce rekreacyjne, są dachy zielone.

Alternatywa dla szarej codzienności

Dachy zielone sprawdzają się przede wszystkim na osiedlach mieszkalnych, w których przeważającą część stanowią wyższe i niższe bloki. Warto podkreślić, że dachy zielone można utworzyć zarówno na budynkach nowoczesnych, jak i starszych, wykonując w ich obrębie prace modernizacyjne.

Jak nietrudno zauważyć, dachy zielone pełnią przede wszystkim funkcję estetyczną, wplatając się w architekturę budynków mieszkalno-użytkowych. Warto jednak podkreślić, że znajdująca się na dachu zieleń to doskonałe miejsce relaksacyjno-wypoczynkowe, z którego mogą korzystać mieszkańcy. Analizując kwestię, jaką są przedmiotowe dachy zielone należy również zwrócić uwagę na fakt, że dachy zielone w znaczny sposób ograniczają spływanie wód powierzchniowych do instalacji kanalizacyjnej, przyczyniając się jednocześnie do poprawy zabezpieczenia termicznego budynku.

Dachy zielone można zainstalować zarówno na budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych. Decydując się na to rozwiązanie należy zadbać o odpowiednie pokrycie dachowe, dostosowane do roślin, które docelowo będą znajdowały się na zielonym dachu. Doskonałym podłożem, na którym mogą powstać dachy zielone, jest odpowiedniej jakości membrana, odporna na czynniki termiczne, atmosferyczne, a także mechaniczne.