Jak przykleić panel szklany w kuchni?

Jak przykleić panel szklany w kuchni?

1 czerwca 2018 Wyłącz przez redakcja

Jak przykleić panel szklany w kuchni? Dopełnienie kuchennej aranżacji panelem szklanym to rozwiązanie efektowne, nowoczesne i niebanalne. Zaletą panelu szklanego jest także strona stricte praktyczna, przede wszystkim bezproblemowe utrzymanie czystości.
Montaż panelu szklanego, wbrew pozorom, nie należy do trudnych ani skomplikowanych, zadanie to bez problemu można wykonać samodzielnie.

Panel szklany alternatywą dla płytek ceramicznych

Do niedawna wykończeniem niemalże każdej kuchni były płytki ceramiczne. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się panele szklane, stanowiące atrakcyjną alternatywę dla wspomnianych płytek.
Panel szklany ożywia wnętrze, nadając mu wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest łatwość utrzymania czystości i trwałość. Optymalnym rozwiązaniem są w tym przypadku panele wykonane ze szkła hartowanego lub laminowane – odznaczają się one wysoką odpornością termiczną oraz mechaniczną.

Montaż panelu szklanego

Montaż panelu szklanego można wykonać w różny sposób, jednakże najprostszym i najmniej czasochłonnym rozwiązaniem jest w tym przypadku klejenie. Co ważniejsze, podczas klejenia ryzyko pęknięcia zostaje zniwelowane do niezbędnego minimum.
Panele szklane najlepiej kleić na oczyszczoną i zagruntowaną powierzchnię. Środek klejący należy nakładać na tylną stronę lustra lub szyby, a następnie docisnąć do ściany. Ostatnim etapem jest uszczelnienie miejsc, w którym szkło styka się z blatem za pomocą akrylu lub silikonu – czynność ta zapewni optymalną ochronę przed wnikaniem pod powierzchnię panelu kurzu, brudu, tłuszczu oraz stosowanych w kuchni detergentów.