Lampy stojące do mieszkań

Lampy stojące do mieszkań

30 czerwca 2018 Wyłącz przez redakcja

Planując oświetlenie do swojego domu, włącz koniecznie do swojego planu lampy stojące. Dzięki swojej mobilności są niezwykle praktyczne. Jeśli w danym punkcie okażą się nie potrzebne czy nie wystarczające, bez problemu, w odróżnieniu od lampy wiszącej czy kinkietu, przeniesiemy ją w inne miejsce lub wręcz do innego pomieszczenia.

Lampa do zadań specjalnych

Trudno wyobrazić sobie gabinet lub pokój dziecięcy, gdzie młodzież odrabia lekcje bez lampy stojącej. Odwiedzając każdy sklep z lampami, bez problemu dobierzemy odpowiednie lampki na biurko z dobrej jakości żarówką. Nawet w pomieszczeniach gdzie lampy stojące raczej nie mają znaczenia użytkowego, mogą stanowić interesujący element dekoracyjny.

Jaka lampa stojąca?

Odwiedzając sklep z lampami, wcale nie jest tak prosto dokonać wyboru z uwagi na ogrom asortymentu. Dlatego też warto wybrać internetowy sklep z lampami, by w spokoju móc zapoznać się ze wszystkimi modelami. Jeśli chcemy, by w naszym domu zagościły lampy wiszące, musimy zaplanować, w jakim stylu szukamy modelu. Do klasycznie urządzonego pomieszczenia dobrze sprawdzi się lampa ze wzorem florystycznym, metalowym ornamentem oraz szklanym kloszem. W pomieszczeniu w stylu industrialnym dobrze wygląda lampa na trójnogu, ze stylizowanym na przemysłowy metalowym kloszem. We wnętrzu vintage dobrze będzie prezentowała się lampa na drewnianej podstawie z kloszem tekstylnym.

Zanim kupisz

Zanim odwiedzimy sklep z lampami, trzeba po prostu wymierzyć odległość miejsca, w którym chcemy by lampa, stanęła od gniazdka, tak by kabel był wystarczająco długi i nie było konieczności używanie mało estetycznych przedłużaczy.