Nawozy dla rolnictwa

Nawozy dla rolnictwa

21 sierpnia 2018 Wyłącz przez redakcja

Trudno wyobrazić sobie współczesne rolnictwo bez nawozów. W każdym gospodarstwie rolnym stosowane są zarówno nawozy sztuczne, jak i organiczne. Nawozy są niezbędne, służą uzupełnieniu składników odżywczych, które w trakcie sezonu wegetacyjnego zostały wykorzystane przez rośliny uprawowe.

Jakie nawozy sztuczne rolnicy kupują najczęściej?

Nawozy sztuczne mogą mieć bardzo różny skład. Nawozy rolnicze podzielono więc na jedno- i wieloskładnikowe. Te pierwsze nawozy nazywane są także prostymi. Do nawozów tych należą między innymi nawozy potasowe, fosforowe i azotowe. Nawozy rolnicze można dzisiaj kupić od bardzo różnych, nie tylko polskich producentów. Na rynku dostępne są także nawozy rolnicze pochodzące z importu. Import nawozów prowadzony przez renomowaną firmę to gwarancja, że nawóz spełnia wszystkie rozporządzenia. Import nawozów jest ofertą skierowaną do tych rolników, którzy stawiają na nawozy sztuczne najwyższej jakości. Warto podkreślić, że import nawozów jest z korzyścią dla rolników, którzy mogą kupić nawozy posypowe w korzystnych cenach.

Import nawozów: jaka jest ich jakość?

Nawozy posypowe pochodzące z importu mają bardzo wysokie parametry jakościowe. Sprowadzane do Polski nawozy posypowe przed dopuszczeniem do sprzedaży są badane nie tylko przez służby celne, ale także przez państwowe instytucje. Nawozy sztuczne z importu mają więc naprawdę bardzo wysoką jakość. Polscy rolnicy chętnie wybierają nawozy z importu także z uwagi na ich atrakcyjną cenę. Do tego wybierają sprzedawcę, którego oferta jest kompleksowa.