Przemysłowe pochłaniacze i ich zastosowanie

Przemysłowe pochłaniacze i ich zastosowanie

8 sierpnia 2022 Wyłącz przez redakcja

Nadmierna wilgoć sprawia wiele kłopotów nie tylko w domach. Borykają się z nią także osoby zarządzające hurtowniami, magazynami oraz zajmujące się transportem różnorodnych produktów łatwo pochłaniających wilgoć. O nadmiernym zawilgoceniu można na szczęście zapomnieć. Wystarczy zastosować przemysłowy pochłaniacz wilgoci.

Gdzie znajdują zastosowanie pochłaniacze?

Przemysłowy pochłaniacz wilgoci to produkt, który jest bardzo uniwersalny i wszechstronny. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Pochłaniacz wilgoci stosowany jest w przemyśle meblarskim, spożywczym, motoryzacyjnym, lotniczym, farmaceutycznym. Znajduje zastosowanie także w przemyśle tekstylnym, papierniczym i metalowym.

Tam, gdzie stosowany jest pochłaniacz wilgoci ryzyko pojawienia się pleśni jest ograniczone do minimum. Pochłaniacz wilgoci może mieć bardzo różną formę. Na rynku dostępne są pochłaniacze wilgoci w postaci saszetek różnej wielkości, granulatu i kapsułek.

Jaki rodzaj wypełnienia jest stosowany?

Pochłaniacze wilgoci różnią się między sobą nie tylko formą, ale także wypełniaczem, którego zadaniem jest absorbowanie wilgoci. Pochłaniacz wilgoci przemysłowy może zawierać silica żel (żel krzemionkowy), glinkę bentonitową bądź sito molekularne. Niezależnie od tego, jaki rodzaj wypełniacza został użyty, pochłaniacz wilgoci przemysłowy jest bezpieczny dla użytkowników. Oczywiście pochłaniacz wilgoci przemysłowy jest bezpieczny także dla towarów, które ma chronić.