Wagi paletowe czyli jak wygodnie zważyć towar na paletach

Wagi paletowe czyli jak wygodnie zważyć towar na paletach

7 lipca 2022 Wyłącz przez redakcja

W gospodarce magazynowej ważenie surowców i towarów ma kluczowe znaczenie. Towary, które mają standardowe gabaryty można zważyć z łatwością na klasycznej wadze magazynowej. Tam jednak, gdzie towar dostarczany jest na paletach, skontrolowanie wagi nie jest już takie proste. Na szczęście na rynku dostępne są wagi paletowe.

Do czego służy waga paletowa?

Zgodnie ze swoja nazwą, waga paletowa służy do ważnie surowców i towarów, które znajdują się na paletach. Wagi paletowe są bardzo zróżnicowane pod względem maksymalnego obciążenia. W sprzedaży dostępne są wagi paletowe, których maksymalne obciążenie wynieść może nawet 15. 000 kg.

Każda waga do palet, która znajduje się w sprzedaży odznacza się bardzo prostą, ale niezwykle solidną konstrukcją. Elektroniczna waga do palet wskazuje wagę niezwykle dokładnie. Plusem jest także to, że waga do palet posiada wyświetlacz LCD. Odczytanie wskazań wagi nikomu nie powinno więc sprawić żadnych, nawet najmniejszych problemów. Ponadto elektroniczna waga paletowa jest bardzo prosta w obsłudze.

Jakie funkcje posiadają wagi do palet?

Wagi paletowe posiadają szereg dodatkowych funkcji. Waga paletowa, podobnie, jak waga płozowa może być wielokrotnie tarowana. Waga płozowa, która służy do ważenia długich towarów ma maksymalne obciążenie – w zależności od modelu – nawet do 6000 kg. Waga płozowa ma możliwość zmiany rozstawu belek, co zwiększa możliwości jej wykorzystania. Solidnie wykonaną wagę płozową i paletową można dzisiaj kupić w bardzo dobrej, niewygórowanej cenie.