Jakie jest zastosowanie pochłaniaczy wilgoci?

Jakie jest zastosowanie pochłaniaczy wilgoci?

14 lipca 2022 Wyłącz przez redakcja

Na rynku jest wiele towarów, które bardzo łatwo chłoną wilgoć. W efekcie działania wilgoci ulegają one zniszczeniu i nadają się tylko do wyrzucenia. Aby uniknąć dużych strat w bardzo wielu branżach stosuje się pochłaniacze wilgoci.

Czym są pochłaniacze?

Pochłaniacze wilgoci chronią towary przed szkodliwym działaniem wilgoci. Mogą być stosowane w wielu branżach. Po pochłaniacze wilgoci sięga między innymi branża farmaceutyczna, spożywcza, przemysł motoryzacyjny i lotniczy. Tam, gdzie stosowany jest przemysłowy pochłaniacz wilgoci towary mogą być magazynowane przez długi czas bez obawy, że zostaną zniszczone przez wilgoć.

Pochłaniacz przydaje się także podczas transportu różnych, łatwo absorbujących wilgoć towarów. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci ma bardzo różne przeznaczenie. Dlatego pochłaniacz wilgoci może mieć bardzo różną formę. Formy, w jakich występuje pochłaniacz wilgoci to: saszetki, granulat, kapsułki.

Co stosowane jest jako wypełniacz?

Jako wypełniacze w pochłaniaczach wilgoci dla przemysłu stosowana są bardzo różne materiały. Bardzo popularny pochłaniacz wilgoci w saszetkach zawiera na ogół żel krzemionkowy. W saszetkach pochłaniających wilgoć może znajdować się także sito molekularne bądź silica gel. Materiały te może zawierać także pochłaniacz wilgoci przemysłowy w postaci granulatu.

Z kolei pochłaniacz wilgoci przemysłowy w formie kapsułek zawiera silica gel. Każdy pochłaniacz wilgoci przemysłowy to produkt nietoksyczny i całkowicie bezpieczny.