Wyłączniki silnikowe – ochrona obwodu

Wyłączniki silnikowe – ochrona obwodu

1 maja 2018 Wyłącz przez redakcja

Awarie, przeciążenia, spięcia – kto z nas ich nie zna i nigdy nie miał z nimi do czynienia? Czasem tworzy się przez nie wielki problem, którego nie można rozwiązać w kilka chwil. Dlatego warto zainwestować w specjalne wyłączniki silnikowe, które będą zabezpieczać obwód w silniku.

To urządzenia elektromechaniczne, których zadaniem jest właśnie zabezpieczanie obwodu głównego. Zapewniają ochronę przed awariami, spięciami oraz przeciążeniami, a wykorzystywane są przeważnie do ręcznego włączania czy wyłączania silników. W czasie ewentualnego przeciążenia dochodzi do rozłączenia silnika od zasilania – w ten sposób wszystko jest zabezpieczane.

Tego rodzaju produkty stosowane są w silnikach elektrycznych.

Wyłączniki silnikowe – produkty i montaż

Wyłączniki silnikowe należy montować przed stycznikiem, żeby on również mógł zostać ochroniony. Często więc dobiera się je razem ze stycznikami. Wyłączniki silnikowe są niewątpliwie urządzeniami, które każdy powinien wykorzystywać, jeśli nie chce co chwilę naprawiać silnika. Nigdy nie wiadomo kiedy okażą się potrzebne – ich cena nie jest przy tym wygórowana, więc każdy może sobie na ich zakup pozwolić.

Oczywiście, wszystko zależy od wyboru konkretnego producenta oraz modelu, ale to naprawdę niewielkie ceny. Montaż tego rodzaju produktów nie jest wcale trudny i choć warto zostawić go specjaliście, każdy kto nieco się na tym zna powinien sobie z tym poradzić nawet samodzielnie, jeśli tylko chce wybrać właśnie takie rozwiązanie.

Wyłączniki silnikowe w sklepie internetowym są najbardziej warte kupienia – z racji na największy wybór.