Zalety bram segmentowych

Zalety bram segmentowych

15 czerwca 2018 Wyłącz przez redakcja

Dom jednorodzinny z garażem wbudowanym w jego bryłę to rozwiązanie wybierane wyjątkowo często. Trudno sobie wyobrazić garaż bez odpowiednio dobranej bramy. Wśród różnych rodzajów bram garażowych bardzo chętnie wybierane są bramy segmentowe.

Brama garażowa: komfort i wygoda

Bramy segmentowe mogą być otwierane na dwa sposoby: na bok lub do góry. Nie potrzebują więc wolnej przestrzeni, aby dały się otworzyć. Gdy podjazd jest bardzo krótki – brama segmentowa jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Korzystne jest dokupienie do bramy napędu, który pozwali na jej automatyczne otworzenie przy pomocy pilota.

Elektryczny napęd jest zdecydowanie rozwiązaniem, które warto polecić. Termoizolacyjne właściwości bram segmentowych są wyjątkowo dobre. Ten rodzaj bram jest więc polecany w przypadku ogrzewanych garaży. Szeroki wybór kolorów sprawia, że bez trudu można wybrać taką bramę, która idealnie wtopi się w kolorystykę domu. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule „Jaką bramę garażową wybrać?”.

Brama garażowa: dla ceniących jakość

Zakup bramy garażowej to poważny wydatek. Do tego powinna ona służyć niezawodnie przynajmniej przez kilka lat. Dlatego trzeba wybrać taką, która jest wykonana bardzo solidnie z materiałów wysokiej jakości. Dobry wybór to brama, której płaszcz został wykonany ze stalowych, zabezpieczonych ocynkiem paneli. Dobrze wybrana brama garażowa nie tylko będzie chronić garaż przed dostępem niepowołanych osób, ale może też być elementem, który podniesie estetykę bryły domu.