Wykorzystanie tarcz diamentowych

Wykorzystanie tarcz diamentowych

3 września 2018 Wyłącz przez redakcja

Bardzo często wykorzystywane są tarcze diamentowe. To tarcze, które służą wyłącznie do cięcia bardzo różnych materiałów. Tarcza diamentowa to nie jest tarcza do szlifowania, do tych prac służy tarcza szlifierska. Tarcze diamentowe wykorzystywane są głównie w budownictwie, ale często przydają się także podczas drobnych prac remontowych w domu. {Pojawia się pytanie: co to jest tarcza diamentowa? Na tarcze diamentowe składa się stalowy (czasem ze stopu metali lekkich) korpus pokryty diamentowym proszkiem,

Co można ciąć tarczą diamentową?

Co można ciąć tarczą diamentową: to pytanie, które zadaje bardzo wiele osób. Otóż okazuje się, że tarcza diamentowa może służyć do cięcia bardzo wielu różnorodnych materiałów. Tarcza diamentowa posłuży zarówno do pocięcia przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych, jak i gresu, klinkieru albo granitu. Tarcza diamentowa z uwagi na diamentowy proszek radzi sobie świetnie z cięciem bardzo twardych materiałów. Więcej o tym, jakie tarcze do cięcia są najbardziej wytrzymałe można przeczytać w naszym artykule „Co można ciąć tarczami diamentowym?”.

Jaką tarczę diamentową wybrać?

Wiele osób zadaje nie tylko pytania co można ciąć tarczą diamentową, ale też jaką tarczę diamentową wybrać? Warstwy diamentu mogą być rozmieszczone na tarcze do cięcia w bardzo różny sposób. Tarcze do cięcia z nasypem ciągłym służą do cięcia na przykład glazury. Z kolei cegłę można przeciąć tarczą segmentową. O tym więc, jaką tarczę diamentową wybrać zadecyduje rodzaj materiału, który będzie nią cięty.